Jacob Ängman bestick silver Rosenholm
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JACOB ÄNGMAN, bestick, silver, 86 dlr, "Rosenholm", GAB, 1970/80-tal, bestående av: 24 efterrättsgafflar, 12 efterrättsknivar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, 12 efterrättsskedar, såsslev samt tårtspade, total vikt ex knivar med rostfritt blad ca 1826 g
Repor förekommer
670798
2019-09-07