Kling flickdocka
Klubbat för:
1 100 SEK
1 500 SEK
KLING BISQUI FLICKDOCKA, 1900-10-tal, huvud med sköld märkt "377" Klings fabriksmärke "8", med insatta blå blundögon, öppen mun, grop i hakan, skulpterade ögonbryn, blond mohairperuk, kropp i stoppat tyg med halvarmar och halvben i massa, klädd i rödblommig kjol och blus, vita underkläder, längd ca 55 cm
PROVENIENS: Stopalo
670820
2019-10-26