Bisqui flickdocka
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 800 SEK
BISQUI FLICKDOCKA, 1900-10-tal, huvudet märkt "192, made in Germany, 12 1/2", med insatta blå blundögon, öppen mun med 4 tänder, hål för örhängen, kulledad kropp i trä och massa, brun hårperuk, klädd i vitt linne, längd 54 cm
PROVENIENS: Stopalo
Kroppen delvis renoverad, ett finger saknas, ögonlocksfärg med slitage, kroppen delvis med färgslitage
670857
2019-10-26