Bisqui flickdocka

Bisqui flickdocka
Bisqui flickdocka
Bisqui flickdocka
Bisqui flickdocka
Bisqui flickdocka
Bisqui flickdocka
Bisqui flickdocka
Bisqui flickdocka
Bisqui flickdocka
Bisqui flickdocka

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 800 SEK

BISQUI FLICKDOCKA, 1900-10-tal, huvudet märkt "192, made in Germany, 12 1/2", med insatta blå blundögon, öppen mun med 4 tänder, hål för örhängen, kulledad kropp i trä och massa, brun hårperuk, klädd i vitt linne, längd 54 cm
PROVENIENS: Stopalo

Kroppen delvis renoverad, ett finger saknas, ögonlocksfärg med slitage, kroppen delvis med färgslitage

670857

2019-10-26