Eric Löfman Uppsala MGAB silver

Klubbat för:

8 000 SEK

Arviointi

10 000 SEK

Kuvaus

ERIC LÖFMAN, "Uppsala", bestick, 83 dlr., silver, MGAB, Uppsala 1960-tal, bestående av: 12 matskedar, 12 matgafflar, 12 matknivar, 12 bords/dessertsskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 6 påläggsgafflar, 4 smörkvinar samt såsslev, matskedens längd ca 18,5 cm, vikt exkl. knivar ca 2059 g

Kuntoraportti

Smärre slitage

670938

Päivämäärä:

2019-08-28