Vaser 1 par 1800-tal

Vaser 1 par 1800-tal
Vaser 1 par 1800-tal
Vaser 1 par 1800-tal
Vaser 1 par 1800-tal
Vaser 1 par 1800-tal
Vaser 1 par 1800-tal
Vaser 1 par 1800-tal
Vaser 1 par 1800-tal

Klubbat för:

40 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

VASER, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått av scener med de taoistiska odödliga, höjd ca 44,5 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Dekorbortfall, slitage

670940

2019-09-29