Vaser 1 par Kina
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
VASER, 1 par, porslin, Kina, sent 1800-tal, krackelerad vit glasyr med arkaiserande reliefdekor i brunt, hänklar i form av monsterhuvuden, höjd ca 49 cm
PROVENIENS: Tore Wretman
Omfattande skador och lagningar
670944
2019-09-29