Vaser 1 par Kina

Vaser 1 par Kina
Vaser 1 par Kina
Vaser 1 par Kina
Vaser 1 par Kina
Vaser 1 par Kina
Vaser 1 par Kina
Vaser 1 par Kina
Vaser 1 par Kina
Vaser 1 par Kina
Vaser 1 par Kina
Vaser 1 par Kina
Vaser 1 par Kina
Vaser 1 par Kina
Vaser 1 par Kina

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VASER, 1 par, porslin, Kina, sent 1800-tal, krackelerad vit glasyr med arkaiserande reliefdekor i brunt, hänklar i form av monsterhuvuden, höjd ca 49 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Omfattande skador och lagningar

670944

2019-09-29