Bronsskulptur
Klubbat för:
3 200 SEK
3 000 SEK
BRONSSKULPTUR, 1800-talets andra hälft, Grand Tour souvenir, efter den Borghesiske Fäktaren (The Borghese Gladiator), patinerad brons, monterad på sockel i portoromarmor, höjd ca 24 cm
Mikronagg på sockelns kanter, slitage under sockeln
671083
2019-08-28