Bronsskulptur

Bronsskulptur
Bronsskulptur
Bronsskulptur
Bronsskulptur
Bronsskulptur
Bronsskulptur
Bronsskulptur
Bronsskulptur
Bronsskulptur
Bronsskulptur
Bronsskulptur
Bronsskulptur

Klubbat för:

3 200 SEK

3 000 SEK

BRONSSKULPTUR, 1800-talets andra hälft, Grand Tour souvenir, efter den Borghesiske Fäktaren (The Borghese Gladiator), patinerad brons, monterad på sockel i portoromarmor, höjd ca 24 cm

Mikronagg på sockelns kanter, slitage under sockeln

671083

2019-08-28