Oscariansk takfotogenlampa
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, oscariansk, 1800-talets slut, stomme i brännförgylld mässing, behängd med oscarianska prismor, för 6 ljus samt. centralt oljehus, skärm i opakt glas, reglerbar höjd, diameter ca 57 cm
Slitage, brännarglaset sannolikt senare, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
671165
2019-08-28