Oscariansk takfotogenlampa

Oscariansk takfotogenlampa
Oscariansk takfotogenlampa
Oscariansk takfotogenlampa
Oscariansk takfotogenlampa
Oscariansk takfotogenlampa
Oscariansk takfotogenlampa
Oscariansk takfotogenlampa
Oscariansk takfotogenlampa
Oscariansk takfotogenlampa
Oscariansk takfotogenlampa

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TAKFOTOGENLAMPA, oscariansk, 1800-talets slut, stomme i brännförgylld mässing, behängd med oscarianska prismor, för 6 ljus samt. centralt oljehus, skärm i opakt glas, reglerbar höjd, diameter ca 57 cm

Slitage, brännarglaset sannolikt senare, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

671165

2019-08-28