Karmstolar Louis XVI-stol
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Louis XVI-stil, 1700-talets slut/ 1800-talets början, mörkbetsat trä, dekor i form av fleuroner, kannelering, fast stoppad sits, klädd rygg och armlän, sitthöjd ca 39 cm
Renoverade, kompletterade, omklädda, ställvis några hål i tyget, torrsprickor, lagningar, en band på armlän är lös
671323
2019-08-28