Karmstolar Louis XVI-stol

Karmstolar Louis XVI-stol
Karmstolar Louis XVI-stol
Karmstolar Louis XVI-stol
Karmstolar Louis XVI-stol
Karmstolar Louis XVI-stol
Karmstolar Louis XVI-stol
Karmstolar Louis XVI-stol
Karmstolar Louis XVI-stol

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, Louis XVI-stil, 1700-talets slut/ 1800-talets början, mörkbetsat trä, dekor i form av fleuroner, kannelering, fast stoppad sits, klädd rygg och armlän, sitthöjd ca 39 cm

Renoverade, kompletterade, omklädda, ställvis några hål i tyget, torrsprickor, lagningar, en band på armlän är lös

671323

2019-08-28