Tekoppar Grön Kanton Kina
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKOPPAR MED FAT, 3 st., porslin, Kina, Daoguang (1821-1850), "Grön Kanton", konturerad kant, dekor av figurscen i emaljfärg, järnoxid samt sepia, diameter ca 10-15 cm
Nagg, sprickor, slitage
671459
2019-08-28