Tekoppar Grön Kanton Kina

Tekoppar Grön Kanton Kina
Tekoppar Grön Kanton Kina
Tekoppar Grön Kanton Kina
Tekoppar Grön Kanton Kina
Tekoppar Grön Kanton Kina
Tekoppar Grön Kanton Kina
Tekoppar Grön Kanton Kina
Tekoppar Grön Kanton Kina
Tekoppar Grön Kanton Kina
Tekoppar Grön Kanton Kina

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEKOPPAR MED FAT, 3 st., porslin, Kina, Daoguang (1821-1850), "Grön Kanton", konturerad kant, dekor av figurscen i emaljfärg, järnoxid samt sepia, diameter ca 10-15 cm

Nagg, sprickor, slitage

671459

2019-08-28