Bojaner Kina 1800-tal
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOJANER, 2 st, porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor av dubbla lyckotecken samt lotusslingor i underglasyrblått, höjd ca 23-25 cm
lock ej original, av senare datum, sprickor på insidor samt den mindre bojanen med nagg
671551
2019-09-12