Bojaner Kina 1800-tal

Bojaner Kina 1800-tal
Bojaner Kina 1800-tal
Bojaner Kina 1800-tal
Bojaner Kina 1800-tal
Bojaner Kina 1800-tal
Bojaner Kina 1800-tal
Bojaner Kina 1800-tal
Bojaner Kina 1800-tal
Bojaner Kina 1800-tal
Bojaner Kina 1800-tal
Bojaner Kina 1800-tal
Bojaner Kina 1800-tal

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BOJANER, 2 st, porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor av dubbla lyckotecken samt lotusslingor i underglasyrblått, höjd ca 23-25 cm

lock ej original, av senare datum, sprickor på insidor samt den mindre bojanen med nagg

671551

2019-09-12