Johan Steinfort bägare
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JOHAN STEINFORT, bägare, Stockholm, 1771, välvd, snedgodronnerad fot, runt mynningen stämplad bård och punsad rocailledekor med initialer, delvis förgylld, höjd 19 cm, vikt 466 g
Äldre gravyr, slitage
671663
2019-08-29