Johan Steinfort bägare
Valmis
2019-08-29
671663
| Korkein tarjous | 6 000 SEK |
| Arviointi | 8 000 SEK |
JOHAN STEINFORT, bägare, Stockholm, 1771, välvd, snedgodronnerad fot, runt mynningen stämplad bård och punsad rocailledekor med initialer, delvis förgylld, höjd 19 cm, vikt 466 g
Äldre gravyr, slitage