Taklampa Vasateatern

Taklampa Vasateatern
Taklampa Vasateatern
Taklampa Vasateatern
Taklampa Vasateatern
Taklampa Vasateatern
Taklampa Vasateatern
Taklampa Vasateatern
Taklampa Vasateatern
Taklampa Vasateatern
Taklampa Vasateatern
Taklampa Vasateatern
Taklampa Vasateatern
Taklampa Vasateatern
Taklampa Vasateatern
Taklampa Vasateatern
Taklampa Vasateatern

Klubbat för:

3 200 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

TAKARMATUR, ca 1920-tal, jugend med sengotiska drag, delvist genombruten dekor, mässing, 6 ljusarmar, höjd ca 113, diameter 93 cm

PROVENIENS: Vasateatern Stockholm

Zustandsbeschreibung

Saknar kupor, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

671753

2019-08-29