Salongsgrupp gustaviansk stil

Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SALONGSGRUPP, sengustaviansk stil, 1900-talets första kvartal, 5 dlr, bestående av bord samt 2+2 stolar, rikligt träskuren dekor i form av kannelerade ben, bladhölster, egyptiserande kvinnohuvuden samt lejonmaskaroner och fleuroner, stolarnas sitthöjd ca 45 cm, matbordets höjd ca 77 cm, diameter 80 cm

Bruksslitage, bordet med trasaig del vid underede, flertal stötmärken

671755

2019-08-29