Thorkild Olsen vaser
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
THORKILD OLSEN, vaser, 3 st, Royal Copenhagen, 1950-tal, glaserat stengods, samtliga i krackelerad celadonglasyr med förgyllda detaljer, stämplade undertill och numrerade "457 3582" samt. "457 2353", höjd ca 10 resp. 15 cm
Smärre slitage
671842
2019-08-29