Thorkild Olsen vaser

Thorkild Olsen vaser
Thorkild Olsen vaser
Thorkild Olsen vaser
Thorkild Olsen vaser
Thorkild Olsen vaser
Thorkild Olsen vaser
Thorkild Olsen vaser
Thorkild Olsen vaser

Klubbat för:

450 SEK

1 500 SEK

THORKILD OLSEN, vaser, 3 st, Royal Copenhagen, 1950-tal, glaserat stengods, samtliga i krackelerad celadonglasyr med förgyllda detaljer, stämplade undertill och numrerade "457 3582" samt. "457 2353", höjd ca 10 resp. 15 cm

Smärre slitage

671842

2019-08-29