Tapio Wirkkala brons skål och fat

Klubbat för:

100 EUR

Utropspris

200 EUR

TAPIO WIRKKALA, skål, fat, brons, märkt Design Tapio Wirkkala, Kultakeskus Oy, Made in Finland. 1970-tal, diameter 30-41 cm, höjd 8,5 cm

Slitage, anlöpningar och graveringar

671843

2019-09-05