Tillbaka till katalog

Taklampa

Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa

Klubbat för:

350 SEK

Estimate

1 500 SEK

Description

TAKLAMPA, 1900-talets tredje kvartal, stomme i mässing, behängd med prismor och medaljonger i pressglas, höjd (t.o.m takfäste) ca 78 cm

Condition

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

671921

Date:

2019-08-30