Nina Terno skulptur

Nina Terno skulptur
Nina Terno skulptur
Nina Terno skulptur
Nina Terno skulptur
Nina Terno skulptur
Nina Terno skulptur
Nina Terno skulptur
Nina Terno skulptur

Klubbat för:

2 800 EUR

Utropspris

3 000 EUR

NINA TERNO (1935-2003) Totti-katten, signerad samt daterad 1989, brons, 1/1, höjd 24 cm

Totti var Edith Södergrans katt vars minnesmärke (även utfört av Nina Terno) finns i Raivola.

671980

2019-11-03