Maurice Esteve färglitografi

Maurice  Esteve färglitografi
Maurice  Esteve färglitografi

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MAURICE ESTEVE(1904-2001): "Messidor", 1981, signerad Esteve 25/75, utförd av Charles Sorlier, färglitografi, ca 45x38 cm

LITTERATUR: Prudhomme-Esteve & Moestrup, sid. 135

672181

2019-08-30