Lage Lindell, Komposition med figurer
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LAGE LINDELL (1920-1980): Komposition med figurer, signerad L. Lindell, gouache och blyerts på papper, 38x46,5 cm
PROVENIENS:
Galerie Ann Westin, Sotheby´s, Lage Lindell - Målningar - Lakan - Gouacher, Stockholm 1997, katalognr 33.
Aningen vågigt papper, smärre fläckar
672185
2019-09-29