Lage Lindell, Komposition med figurer

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

LAGE LINDELL (1920-1980): Komposition med figurer, signerad L. Lindell, gouache och blyerts på papper, 38x46,5 cm

PROVENIENS:
Galerie Ann Westin, Sotheby´s, Lage Lindell - Målningar - Lakan - Gouacher, Stockholm 1997, katalognr 33.

Aningen vågigt papper, smärre fläckar

672185

2019-09-29