Tillbaka till katalog
Maar bilklocka 1950-tal
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Beskrivning
MAAR PANTENT, panelur för bil, ca 1952, krom, automatisk uppdrag, vridbar ring, tillverkad för Oldsmobile, märkt Made in Switzerland, boettnr. 10567, diameter 62,5 mm
Konditionsrapport
Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, bruksslitage
Auktionsnummer:
672242
Datum:
2019-08-30