Teckningar, grafik i mapp

Teckningar, grafik i mapp
Teckningar, grafik i mapp
Teckningar, grafik i mapp
Teckningar, grafik i mapp
Teckningar, grafik i mapp
Teckningar, grafik i mapp
Teckningar, grafik i mapp
Teckningar, grafik i mapp
Teckningar, grafik i mapp
Teckningar, grafik i mapp
Teckningar, grafik i mapp
Teckningar, grafik i mapp

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TECKNINGAR, GRAFIK MM. Bl.a. tuschlaveringar, sent 1700 - tidigt 1800-tal, mestadels osignerade, några få signerade (bl.a. Eva Cronstedt, 1810, Lewenhaupt, Knöppel), även äldre grafik, vyer av bruk. Varierande mått, ca 100x100 / 200-320 mm / 430-260 mm.
I mapp.

Skador, revor, fläckar

672270

2019-09-01