Karmstol Ryssland/ Baltikum
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOL, 1800-talets första hälft, Ryssland/ Baltikum, fanérad i mahogny, skulpterad dekor, stoppad sits och rygg, ljus klädsel, sitthöjd ca
Brukslitage, karm med lagning, fanérlagning (bakre sarg), senare klädsel
672273
2019-08-31