Brosch silver allmpge 1800-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BROSCH, silver, filigran, fasetterad röd och grön glasfluss, Gustaf Wilhelm Nordström, Växjö 1849, längd 5,5 cm, vikt ca 12,4 g
Hjärtformad hängande dekordel med bucklor, glasfluss med slitage
672427
2019-09-10