Brosch silver allmpge 1800-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

1 500 SEK

BROSCH, silver, filigran, fasetterad röd och grön glasfluss, Gustaf Wilhelm Nordström, Växjö 1849, längd 5,5 cm, vikt ca 12,4 g

Hjärtformad hängande dekordel med bucklor, glasfluss med slitage

672427

2019-09-10