Käthe Kollwitz träsnitt

Käthe Kollwitz träsnitt
Käthe Kollwitz träsnitt
Käthe Kollwitz träsnitt
Käthe Kollwitz träsnitt

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KÄTHE KOLLWITZ (1867-1945): Die Eltern ur serien Der Krieg 1921-22, signerad Käthe Kollwitz, träsnitt, kallstämpel "Verlag E Richter Schriftdrück Dresden", ca 49x64 cm

PROVENIENS: Konstnären Gunnar Norrman (1912-2005)

672470

2019-09-01