Slaglåsgevär Gudmund Nystrand
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SLAGLÅSGEVÄR, svenskt, låset signerad Gmd Nystrand (Gudmund N. Eskilstuna 1768-1863), pipa med svinrygg och oktagonalt kammarstycke, helstock med stålbeslag, kolvlåda, längd ca 116,5 cm
Omfattande slitage och skador, delar saknas
672516
2019-09-01