Seffle Möbelfabrik stolar Rosenborg

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

STOLAR, 6 st, KARMSTOLAR, 1 par, swedish grace, "Rosenborg", Seffle Möbelfabrik, 1920/1930-tal, ryggbrickor med stiliserad intarsiadekor i jakaranda och björk, sitsar klädda med ljus mönstrad textil, sitthöjd ca 46 cm

Smärre slitage

672582

2019-09-01