Seffle Möbelfabrik stolar Rosenborg
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, 6 st, KARMSTOLAR, 1 par, swedish grace, "Rosenborg", Seffle Möbelfabrik, 1920/1930-tal, ryggbrickor med stiliserad intarsiadekor i jakaranda och björk, sitsar klädda med ljus mönstrad textil, sitthöjd ca 46 cm
Smärre slitage
672582
2019-09-01