Carl Gustav Fyrwald spegel
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
CARL GUSTAF FYRWALD (spegelfabrikör i Stockholm 1776-1825/32), spegel, gustavianskt stockholmsarbete, signerad CF samt Stockholms hallstämpel 1789, skuret krön med bandrosett, pärlstav, 129x50 cm
Senare bronsering, krön samt glas, lagningar
672591
2019-09-01