Carl Gustav Fyrwald spegel

Carl Gustav Fyrwald spegel
Carl Gustav Fyrwald spegel
Carl Gustav Fyrwald spegel
Carl Gustav Fyrwald spegel
Carl Gustav Fyrwald spegel
Carl Gustav Fyrwald spegel
Carl Gustav Fyrwald spegel
Carl Gustav Fyrwald spegel

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

7 000 SEK

CARL GUSTAF FYRWALD (spegelfabrikör i Stockholm 1776-1825/32), spegel, gustavianskt stockholmsarbete, signerad CF samt Stockholms hallstämpel 1789, skuret krön med bandrosett, pärlstav, 129x50 cm

Senare bronsering, krön samt glas, lagningar

672591

2019-09-01