Spegel 1700-tal
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SPEGEL, Stockholmsarbete i rokoko, 1700-tal, förgylld, träskuret krön, pastellagedekor, Stockholms hallstämpel 1765?, samtida påskrifter åström, ca 81x34 cm
Pastellageborfall, slitage, senare glas
672596
2019-09-01