Spegel 1700-tal

Spegel 1700-tal
Spegel 1700-tal
Spegel 1700-tal
Spegel 1700-tal
Spegel 1700-tal
Spegel 1700-tal
Spegel 1700-tal
Spegel 1700-tal

Klubbat för:

9 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SPEGEL, Stockholmsarbete i rokoko, 1700-tal, förgylld, träskuret krön, pastellagedekor, Stockholms hallstämpel 1765?, samtida påskrifter åström, ca 81x34 cm

Pastellageborfall, slitage, senare glas

672596

2019-09-01