Seffle Möbelfabrik skåp Rosenholm
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÅP, "Rosenborg", Seffle Möbelfabrik, 1920/1930-tal, Swedish Grace, björk fanérad med jakaranada, balusterformade kopplade ben med skuren dekor, höjd 157,5, 148x57 cm
Smärre slitage, nyckelbussning med skador
672600
2019-09-01