Seffle Möbelfabrik skåp Rosenholm

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SKÅP, "Rosenborg", Seffle Möbelfabrik, 1920/1930-tal, Swedish Grace, björk fanérad med jakaranada, balusterformade kopplade ben med skuren dekor, höjd 157,5, 148x57 cm

Smärre slitage, nyckelbussning med skador

672600

2019-09-01