Seffle Möbelfabrik sideboard Rosenholm
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SIDEBOARD, "Rosenborg", Seffle Möbelfabrik, 1920/1930-tal, Swedish Grace, björk fanérad med jakaranda, balusterformade kopplade ben med skuren dekor, bakomliggande hyll- respektive lådinredning, höjd ca 84,5, 167x53 cm
Smärre slitage och fanérskador
672608
2019-09-01