Seffle Möbelfabrik sideboard Rosenholm

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SIDEBOARD, "Rosenborg", Seffle Möbelfabrik, 1920/1930-tal, Swedish Grace, björk fanérad med jakaranda, balusterformade kopplade ben med skuren dekor, bakomliggande hyll- respektive lådinredning, höjd ca 84,5, 167x53 cm

Smärre slitage och fanérskador

672608

2019-09-01