Art Deco taklampa
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKARMATUR, 1930-tal, art deco, 5-armad stomme i mässing, opaka glasskärmar med röd bemålning, diameter ca 70 cm, höjd (t.o.m takfäste) ca 70 cm
Bruksslitage, enstaga mindre nagg förekommer i skärmarna, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
672611
2019-09-01