Art Deco taklampa

Art Deco taklampa
Art Deco taklampa
Art Deco taklampa
Art Deco taklampa
Art Deco taklampa
Art Deco taklampa

Klubbat för:

1 500 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

TAKARMATUR, 1930-tal, art deco, 5-armad stomme i mässing, opaka glasskärmar med röd bemålning, diameter ca 70 cm, höjd (t.o.m takfäste) ca 70 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, enstaga mindre nagg förekommer i skärmarna, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

672611

2019-09-01