Isbjörn

Isbjörn
Isbjörn
Isbjörn
Isbjörn
Isbjörn
Isbjörn
Isbjörn
Isbjörn

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

800 SEK

KNUD KYHN (1880-1969), figurin, porslin, för Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets mitt, i form isbjörn, märkt med nummer "1857", längd ca 36 cm, höjd 20 cm.

II:a sortering. Sedvanligt slitage.

672721

2019-09-12