Vinglas Slottet Reijmyre

Vinglas Slottet Reijmyre
Vinglas Slottet Reijmyre
Vinglas Slottet Reijmyre
Vinglas Slottet Reijmyre

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

REIJMYRE GLASBRUK, "Slottet", vinglas,10 st, design Tomas Harila Carlgren i samarbete med Lars Sjöberg, inspirerade av 1700-talsglas, klarglas med driven kant, ben med luftblåsa, märkta Reijmyre 82, 83 samt 1989 höjd ca 16 cm

Glasen är munblåsta och kan därför variera något i höjd och storlek. Ett glas med nagg på fot, två glas med JM-logga. Bruksslitage

672858

2019-09-02