Dessertservis glas 1800-tal
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DESSERTSERVIS, 22 dlr., glas, 1800-talets andra hälft, konturerad kant, bestående av: 7 skålar i varierande storlek, 9+6 assietter, diameter ca 16-18, skålarnas längd 14-17 cm
Flertalet nagg, slitage, repor
672891
2019-09-05