Dessertservis glas 1800-tal

Dessertservis glas 1800-tal
Dessertservis glas 1800-tal
Dessertservis glas 1800-tal
Dessertservis glas 1800-tal
Dessertservis glas 1800-tal
Dessertservis glas 1800-tal
Dessertservis glas 1800-tal
Dessertservis glas 1800-tal

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DESSERTSERVIS, 22 dlr., glas, 1800-talets andra hälft, konturerad kant, bestående av: 7 skålar i varierande storlek, 9+6 assietter, diameter ca 16-18, skålarnas längd 14-17 cm

Flertalet nagg, slitage, repor

672891

2019-09-05