Meissen
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MEISSEN, "Lökmönstret", 13 dlr, porslin, Tyskland, 1900-tal, dekor i blått, bestående av: 1+1+1 sockerskålar med lock, 1 liten gräddkanna, 1 uppläggningsfat, 1 flaska med lock, 6 + 1 snäckformade smörfat, höjder ca 2-14, diameter 13-22 cm
Smärre slitage
672925
2019-09-08