Porzellanmanufaktur Nymphenburg
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NYMPHENBURG (etabl. 1747), kaffeservis, 19 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets början, polykrom dekor av blomsterbukett, bestående av: 7 kaffekoppar med fat, 7 assietter, kaffekanna, gräddkanna, mjölkkanna, sockerskål samt tedosa, höjd ca 5-22 cm
Nagg, slitage
672957
2019-09-05