Nils E Johansson litografi av Nicklas Lidström

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

NICKLAS LIDSTRÖM - NILS E JOHANSSON (född 1950), Porträtt av Ishockeyspelaren Nicklas Lidström för Detroit Red Wings, signerad Nils E Johansson samt signerad av Nicklas Lidström, numrerad 13/360, bildmått ca 79x56 cm

HISTORIK:
Nicklas Lidström, (född 1970 i Krylbo i Dalarna), är en svensk före detta professionell ishockeyspelare. Han spelade för Detroit Red Wings i NHL 1991/92-2011/12. . där han spelade under hela sin NHL-karriär.
Stanley Cup-mästare (med Detroit Red Wings) - 1997, 1998, 2002, 2008. VM-guld - 1991. OS-guld - 2006
Den 29 juni 2015 valdes han i Hockey Hall of Fame

Zustandsbeschreibung

Ej examinerad ur ramen

672981

2019-09-02