Figurin

Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FIGURIN samt VAS (2), Kina, tidigt 1900-tal. figuren i stengods och vasen i porslin, båda bemålade med emaljfärger, höjd ca 18-19 cm

Ingår i temaauktionen Samlarhem

Figuren med avslagna händer, vasen med lagning vid mynningen samt nagg i botten

673025

2019-11-26