Trumma

Trumma
Trumma
Trumma
Trumma
Trumma
Trumma
Trumma
Trumma

Klubbat för:

48 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

PARADTRUMMA, fransk, 1800-talets början, Napoleon I, för artilleriet, kropp i mässing med relifedekor av granater samt av örn ovan två kanonrör, höjd ca 54, diameter 40 cm

Slitage, mindre hål i trummskinn, smärre bristning på emblem

673027

2019-11-17