Fornföremål

Fornföremål
Fornföremål
Fornföremål
Fornföremål
Fornföremål
Fornföremål
Fornföremål
Fornföremål
Fornföremål
Fornföremål

Klubbat för:

750 SEK

1 200 SEK

UNGUENTARIUM, (2) romerskt, ca 0-400 e Kr, hellenistisk kantharos ca 300 f Kr-0, båda i lergods, höjd mellan ca 3,5-9 cm

Proveniens: Vera Davin (1907-2003) Insamlade på 1960-talet

Ingår i temaauktionen Samlarhem

Jordfynd

673032

2019-11-26