Grogglas 1800-tal
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GROGGLAS, 4+6 st., svagt rökfärgad glasmassa, 1800-tal, fyra med mattslipad dekor av harlequinmönster samt stjärnor, de andra fasettslipade, höjd ca 10-11 cm
Nagg, slitage, varierande storlek
673046
2019-09-05